Witamy na stronie Poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia Parafiada im. o. Józefa Jońca.

Nasza organizacja jest oddziałem terenowym Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, które ma swoją siedzibę w Warszawie. Jako oddział poznański na swoim terenie działamy samodzielnie,  ale czerpiemy też z bogatych i cennych doświadczeń organizacji macierzystej i z nią współpracujemy. Oddział utworzyło dziewiętnastu członków założycieli pod koniec 2015 r. W styczniu 2016 r. organizacja została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000596162.

Poznański oddział założyliśmy z potrzeby skuteczniejszego działania i jeszcze lepszego realizowania naszego podstawowego projektu, jakim jest Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP. Mamy w planach i jesteśmy gotowi podejmować kolejne projekty sportowe, biegowe, edukacyjne czy kulturalne, które służą rozwojowi dzieci i młodzieży.

Chociaż stowarzyszenie istnieje zaledwie od stycznia 2016 r. , nasze wspólne działania podejmowaliśmy znacznie wcześniej, bo od 2011 r., kiedy to w kwietniu zorganizowaliśmy pierwszą edycję Poznańskiego Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Wszyscy jesteśmy związani z Zespołem Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu i wraz ze szkołą realizujemy wspomniany projekt. Nasze stowarzyszenie tworzą nauczyciele, rodzice i absolwenci tej szkoły. Stawiamy na profesjonalizm i dlatego działamy skutecznie w oparciu o nasze kilkuletnie doświadczenie pracy zespołowej, posiadane umiejętności i zawodowe, i osobiste oraz biegowe, sportowe i organizacyjne doświadczenia. Łączą nas pasje. Nauczyliśmy się robić COŚ z niczego i daje nam to dużą satysfakcję. Dlatego realizujemy ciekawe projekty, które zarówno wspierają rozwój dzieci i młodzieży, jak i sprzyjają pozytywnym zmianom w życiu osób dorosłych i lokalnej społeczności.